Metronic Systems

Przepływomierz VA520

Przepływomierz VA520 - CS Instruments

Producent: CS Instruments

 

NOWOŚĆ

 Zastępuje model VA420.

Przepływomierz termiczny przeznaczony do pomiaru przepływu gazów.

Opis:

W odróżnieniu od wykorzystywanego w przeszłości obwodu mostkowego, nowo opracowana elektronika pomiarowa zastosowana w przepływomierzach VA 520 zapisuje wszelkie zmierzone wartości cyfrowo, co pozwala na bardzo szybkie i precyzyjne pomiary. Dodatkowo VA 520 oferuje zintegrowany sygnał wyjściowy Modbus w standardzie do komunikowania wszelkich parametrów. Dzięki niewielkim wymiarom monitorować można pracę wszystkich urządzeń w instalacji począwszy od kompresora aż do najmniejszych narzędzi pneumatycznych (1/4” do 2”).

Przepływomierze VA 520 działają na zasadzie pomiarów kalorymetrycznych. W procesie tym strumień gazu opływający ogrzany czujnik schładza go, stopień schłodzenia jest bezpośrednio zależny od masy przepływającego gazu. Dzięki temu nie jest wymagana dodatkowa kompensacja od temperatury i ciśnienia.

Na wyświetlaczu można odczytać przepływ chwilowy oraz zużycie całkowite.

Dane techniczne:

  • dokładność pomiaru: masa – do ±1.5% wartości mierzonej ±0.3% zakresu maksymalnego
  • zakres średnic rurociągu: 1/4" – 2"; DN 8 – DN 80
  • temperatura medium: -30...+80 °C
  • ciśnienie: do 16 bar (w wersji specjalnej do 40bar)
  • stopień ochrony: IP 54
  • wyjście prądowe: 4...20mA
  • wyjście impulsowe
  • interfejs RS-485, Modbus RTU

Zastosowanie:
Kompaktowa konstrukcja VA 550 pozwala na monitorowanie wszystkich systemów sprężonego powietrza oraz innych gazów. Wykorzystywany między innymi w przemyśle chemicznym, bilansowaniu i konsumpacją sprężonego powietrza, analizie nieszczelności instalacji. Dodatkową zaletą jest nieskomplikowany demontaż urządzenia dla potrzeb kalibracji lub czyszczenia, bez konieczności stosowania obejścia lub zdejmowania całego profilu pomiarowego.

Pliki do pobrania

Zapytaj o ten produkt:

Katalog produktów

Wybierz producenta

Aparatura kontrolno-pomiarowa